loading...

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym powszednim życiu.

W przeciągu dnia mnóstwo razy kontaktujesz się z magnesami niejednokrotnie nie zdając sobie z tego sprawy. Odgrywają one istotną pozycję w różnorodnej rodzinie urządzeń, od zwykłych układanek dla dzieci, laptopów czy kart kredytowych po profesjonalne urządzenia choćby aparat do rezonansu magnetycznego. Wielkość magnesów oscyluje od zaledwie dostrzegalnych drobinek po przemysłowe bestie wielkości szafy. Rzeczone wielkie są wyraźnie widoczne, te malutkie często ukryte są wewnątrz przeróżnych urządzeń gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych bądź handlowych, wykonując swoją pracę w ciszy i będąc przy tym całkowicie niewidocznymi.

Elektronika i komputery.

W komputerach stosuje się magnesy do zapisywania informacji na przykład na kartach pamięci. Magnesy modyfikują położenie materiału magnetycznego na dysku twardym w segmentach, które potem prezentują binarne dane. Później komputer rozpoznaje bieg z każdego segmentu materiału magnetycznego i dekoduje je na dane rozpoznawalne dla każdego użytkownika. W miniaturowych głośnikach , które spotykasz w komputerach, telewizorach , a także radiach również stosuje się magnesy. Wewnątrz głośnika skręcona z miedzianego izolowanego drutu cewka i magnes przekształcają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Energia elektryczna i kolejne dziedziny.

Magnesy demonstrują bogaty repertuar wdrożeń w świecie przemysłu. W generatorach elektrycznych przekształcają energię mechaniczną w elektryczność, zarazem silniki elektryczne wykorzystują magnesy do zmiany elektrycznej energii z powrotem w energię mechaniczną. W czasie odzysku elektromagnesy w żurawiach chwytają , a także przenoszą ciężkie elementy metalu, a poszczególne ważą tysiące kilogramów. Kopalnie wykorzystują magnetyczne separatory do izolowania potrzebnych rud metali od rozdrobnionej skały. W przetwórstwie spożywczym owe magnetyczne separatory likwidują drobne kawałki metalu z nasion i pozostałych drobnoziarnistych lub płynnych artykułów spożywczych. Gospodarze hodujący bydło używają magnesów do wybierania fragmentów metalu, które na przykład krowy zdołają skonsumować na pastwisku. Krowa połyka magnes razem z karmą. To bynajmniej nie jest żart. Magnes przesuwając się przez organizm zwierzęcia wyłapuje drobinki metalu.

Medycyna i zdrowie.

Magnesy trafiają się w niektórych codziennie używanych urządzeniach medycznych, takich jak urządzenia do rezonansu magnetycznego. Wykorzystują one znaczne pole magnetyczne do uzyskiwania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, eksploatując sygnał do powstania doskonałego, dokładnego rysunku kości, narządów oraz pozostałych tkanek. W takich urządzeniach magnes jest wyjątkowo intensywny - tysiące razy mocniejszy niż typowe magnesy hobbistyczne. Innym wykorzystaniem leczniczym magnesów jest leczenie nowotworów. Specjalista wstrzykuje wrażliwy magnetycznie płyn w obszar nowotworu następnie korzysta z mocnego magnesu do generowania energii cieplnej w strefie zainfekowanej. Ciepło likwiduje komórki nowotworowe bez krzywdy dla zdrowych narządów.

Każdy dzień z magnesem.

Chociaż możliwe, że jest to dla Was nie widoczne, ale w większość domów spotkać możecie wiele magnesów. Na lodówkach magnesy podtrzymują papiery, otwieracze do butelek oraz dziwne niewielkie przedmioty przyczepiane na metalowych drzwiach lodówki. Kompas podręczny obraca igłę magnetyczną, żeby określić kierunek na północ. Ciemny pasek magnetyczny z odwrotnej strony karty kredytowej zapisuje informacje w identyczny, technologicznie rzecz ujmując, sposób, jak w komputerze dysk twardy. Elektroluksy, blendery , a także pralki posiadają silniki elektryczne, które działają dzięki wykorzystaniu magnesu. Magnesy są w telefonach, alarmach do wrót , a także w zabawkach dla dzieci. Nasz byt naokoło nas jest cały pełen magnesów.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, ale nasza strona https://magnes.priv.pl nie wspiera Microsoft IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Google Chrome, Mozilla Firefox albo Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube