loading...

Dlaczego rosną ceny magnesów NdFeb? Powodem są duże ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku widoczny jest regularny znaczny przyrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, i w następstwie na wartościach wszelakich artykułów budowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto poniektóre z rozpoznanych powodów takiej okoliczności...

  • Decyzyjne administrowanie Chińskiego Rządu poziomem wycen minimalnych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co nienaturalnie podnosi wycenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednakże duże koszty osłony środowiska, które powiązane są z nowymi zasadami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie zauważalne w niepracujących obecnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie mają oponentów w branży wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeżeli mówimy o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich tylko wzmacnia monopolistyczną kondycje Chin, zaś ograniczona dostawa w porównaniu do wzrastającego zbytu daje szansę podwyższania odpłatności bez ograniczeń.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W odpowiedzi na okoliczności na rynku sugerujemy:

  • Dokonać analizy bieżących oraz przyszłych projektów by móc w maksymalnym zakresie obliczyć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Zakup profilaktyczny dużej porcji magnesów co uchroni nas przed ewentualnym wzrostem cen, a dodatkowo zapewni nam subtelniejszą procedurę podwyżek cen końcowego wyrobu nie odczuwalną właściwie dla naszych ewentualnych odbiorców.
  • Rozpatrzenie podmienienia magnesów stosowanych do obecnej pory magnesami o słabszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Trzeba mieć wiedzę, że obecny rynek handlu magnesami znacząco skrócił czasy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w krótkim czasie mogą stać się zasadą więc będzie to miało bezpośredni wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie nam przykro, lecz nasz firmowy serwis https://magnes.priv.pl nie wspiera już przeglądarki Internet Explorer. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube