loading...

Czemu podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Powodem są wysokie ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest systematyczny dynamiczny wzrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odkłada się to na cenach magnesów NdFeB, i w następstwie na cenach wszelakich produktów budowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z rozpoznanych powodów takiej sytuacji...

  • Centralne zarządzanie Chińskiego Rządu pułapem wycen zasadniczych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co nienaturalnie winduje wartość minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, ale wysokie koszty osłony środowiska, które powiązane są z aktualnymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie zauważalne w niedziałających aktualnie, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie posiadają oponentów w sektorze wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza jeżeli idzie o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich jedynie utrwala monopolistyczną kondycje Chin, a niska oferta w porównaniu do kwitnącego zbytu dopuszcza szansę podwyższania odpłatności bez ograniczeń.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W reakcji na koniunkturę na rynku proponujemy:

  • Przeprowadzić badania bieżących i przyszłych projektów ażeby móc w pełni zaplanować zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Wykup profilaktyczny maksymalnej ilości magnesów co uchroni nas przed przyszłym przyrostem cen, a jednocześnie zapewni nam spokojniejszą strategię podwyżek cen naszego produktu nie dostrzegalną właściwie dla własnych kolejnych klientów.
  • Rozpatrzenie wymienienia magnesów stosowanych do obecnej pory magnesami o niższej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Musimy mieć wiedzę, iż współczesny rynek handlu magnesami znacznie skrócił czasy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w najbliższym okresie mogą stać się zasadą i będzie to miało stały wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie nam przykro, ale nasza firmowa strona https://magnes.priv.pl już nie obsługuje Microsoft IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube