loading...

Czemu podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są duże ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest stały znaczny wzrost wartości wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odzwierciedla się to na wycenach magnesów NdFeB, a w następstwie na wartościach wszelkich artykułów konstruowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej niektóre z rozpoznanych czynników takiej sytuacji...

  • Centralne administrowanie Chińskiego Rządu poziomem stawek zasadniczych bez ujęcia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co wymuszenie podciąga cenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, ale duże koszty ochrony środowiska, jakie powiązane są z obecnymi normami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie zauważalne w niedziałających aktualnie, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie mają oponentów na rynku wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeśli idzie o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich jedynie wzmacnia monopolistyczną kondycje Chin, a ograniczona podaż w porównaniu do wzrastającego popytu dopuszcza możliwość windowania odpłatności bez zahamowań.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na koniunkturę na rynku doradzamy:

  • Dokonać oceny aktualnych i najbliższych planów aby móc w maksymalnym zakresie przewidzieć zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Wykup zapobiegawczy znacznej ilości magnesów co zabezpieczy nas przed ewentualnym wzrostem cen, a dodatkowo umożliwi nam subtelniejszą procedurę podwyżek cen naszego towaru nie dostrzegalną istotnie dla bezpośrednich przyszłych odbiorców.
  • Rozpatrzenie podmienienia magnesów użytkowanych do obecnej pory magnesami o niższej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Musimy posiadać świadomość, iż obecny rynek handlu magnesami znacząco zredukował czasy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie mogą stać się podstawą więc będzie to miało bezpośredni wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona magnes.priv.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube